- Usługi bankowe
- Konto osobiste
- Oszczędności
- Kredyty gotówkowe Volkswagen Bank
- Finansowanie samochodu
- Finansowanie samochodu nowego
- Finansowanie samochodu używanego
- Ubezpieczenia i usługi dodatkowe
- Ubezpieczenia
- Pakiety przeglądów serwisowych
- Strefa kierowcy
- W trakcie trwania umowy
- Zakończenie umowy
- Klienci indywidualni
- Klienci indywidualni
- Klienci biznesowi
- Informacje korporacyjne
- Pomoc i informacje
- Kontakt
O czym pamiętać przed wyjazdem?
Przygotowuj się do podróży zagranicznej i:
- uzyskaj zgodę właściciela samochodu i pracodawcy na wyjazd poza granice Polski,
- sprawdź stan techniczny pojazdu i obowiązkowe wyposażenie,
- upewnij się, jakie ubezpieczenie i dokumenty są wymagane, w przypadku kraju, do którego jedziesz:
Najczęściej zadawane pytania
Jestem pracownikiem, czy potrzebuję zgody pracodawcy na wyjazd zagraniczny autem służbowym?
Planowanie podróży zagranicznej warto rozpocząć od weryfikacji polityki samochodów służbowych obowiązującej w Twojej organizacji, szczególnie w zakresie zgody pracodawcy na wyjazd zagraniczny. Jeżeli masz wątpliwości, lepiej wyjaśnić je z osobą odpowiedzialną za zarządzanie flotą. W każdej firmie mogą obowiązywać inne zasady.
Czy potrzebuję zgody Volkswagen Financial Services na użytkowanie pojazdu za granicą?
Osoba odpowiedzialną za zarządzanie flotą w Twojej organizacji posiadać będzie informację, czy została wydana zgoda Finansującego (Volkswagen Financial Services) na użytkowanie pojazdu za granicą. Jeżeli nie, prosimy o kontakt z Volkswagen Financial Services przez formularz na stronie lub pod adresem e-mail umowy.flota@vwfs.com
Czy pojazdem może kierować inna osoba niż pracownik firmy, która wynajmuje pojazd?
Pojazd powinien być użytkowany zawsze za wiedzą i zgodą Leasingobiorcy pojazdu, jako stroną umowy wynajmu pojazdu. Planowanie podróży zagranicznej warto rozpocząć od weryfikacji polityki samochodów służbowych obowiązującej w Twojej organizacji szczególnie w zakresie zgody pracodawcy na wyjazd zagraniczny. Jeżeli masz wątpliwości, lepiej wyjaśnić je z osobą odpowiedzialną za zarządzanie flotą. W każdej firmie mogą obowiązywać inne zasady.
Ubezpieczyciele zawsze zwracają uwagę na fakt, iż osoba użytkująca pojazd zawsze powinna mieć uprawnienia wymagane przepisami prawa.
Czym jest upoważnienie na wyjazd (zwykłe lub notarialne)?
Kiedy wyjeżdżasz za granicę a masz samochód w leasingu, musisz mieć ze sobą zgodę właściciela samochodu na jego użytkowanie. Takiego upoważnienia wymagają służby mundurowe. Dodatkowo w krajach: Rosja, Ukraina, Białoruś, Mołdawia, Bułgaria, służby wymagają, żeby upoważnienie było potwierdzone notarialnie.
Od nas otrzymasz upoważnienie w czterech językach: polskim, angielskim, niemieckim oraz rosyjskim.
W związku z trwającą w Ukrainie wojną, rekomendujemy ograniczenie wyjazdów do tego kraju.
Jaki jest zakres ubezpieczenia samochodu?
Standardowy zakres ubezpieczenia OC/AC/NNW obejmuje zarówno terytorium Polski jak i pozostałe kraje Europy (Rosji i Turcji tylko w europejskich częściach ich terytoriów), a także Maroka i Tunezji.
Pamiętaj, w Ukrainie, Białorusi, Mołdawii i Rosji wymagane jest dodatkowe ubezpieczenie pojazdu w zakresie Autocasco (AC) ze względu na zwiększone ryzyko wystąpienia szkody. Możesz potrzebować tam również ubezpieczenia Assistance. Jeżeli potrzebujesz pomocy w weryfikacji zakresu swojego ubezpieczenia, zadzwoń do nas lub napisz e-mail na BOK@vwfs.com. Jak zdecydujesz się na rozszerzenie zakresu ubezpieczenia, wystawimy Ci refakturę.
Od 1 czerwca 2023 z Systemu Zielonej Karty zostały usunięte Rosja i Białoruś. Oznacza to, że nie wydajemy nowych Zielonych Kart przy wjeździe do tych krajów, a Zielone Karty wcześniej wydane nie są ważne na ich terytoriach. Podróżując do Rosji lub Białorusi musisz samodzielnie kupić dodatkowe ubezpieczenie graniczne.
Informujemy, że ubezpieczenia Autocasco (AC) i od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) nie obejmują zdarzeń, które są następstwem działań wojennych, rozruchów, zamieszek, aktów terroru, stanu wojennego oraz stanu wyjątkowego. Dlatego jeżeli leasingowany samochód zostanie uszkodzony lub skradziony w związku z tymi zdarzeniami, ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania, to leasingobiorca będzie musiał pokryć koszty naprawy samochodu.
Czym jest Zielona Karta i gdzie jest wymagana?
Zielona Karta to międzynarodowy certyfikat potwierdzający zawarcie obowiązkowego ubezpieczenia Odpowiedzialności Cywilnej (OC).
Jest wymagana podczas podróży do: Albanii, Iranu, Macedonii, Maroka, Mołdawii, Tunezji, Turcji oraz Ukrainy.
Od 1 czerwca 2023 z Systemu Zielonej Karty zostały usunięte Rosja i Białoruś. Oznacza to, że nie wydajemy nowych Zielonych Kart przy wjeździe do tych krajów, a Zielone Karty wcześniej wydane, nie są ważne na terytorium Rosji i Białorusi. Podróżując do tych krajów musisz samodzielnie kupić dodatkowe ubezpieczenie graniczne.
Jej posiadanie nie jest wymagane w następujących krajach: Andora, Austria, Belgia, Bośni i Hercegowiny, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czarnogóra, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Litwa, Łotwa, Malta, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Serbia, Szwajcaria, Szwecja, Słowacja, Słowenia, Wielka Brytania, Włochy, Węgry.
W ramach porozumienia państw systemu Zielonej Karty, od 1 lipca 2021 dokument jest akceptowany również w wersji czarno-białej. Dzięki temu jeżeli otrzymasz dokument w wersji elektronicznej, możesz go po prostu wydrukować, a w razie kontroli okazać służbom wydruk. Uwaga! Dokument w wersji elektronicznej, np. wyświetlony na ekranie telefonu nie będzie honorowany.
Czy mogę we własnym zakresie wykupić Zieloną Kartę?
Tak, Zieloną Kartę możesz wykupić na własny koszt w dowolnie wybranym przez siebie towarzystwie ubezpieczeniowym lub wykupić ubezpieczenie graniczne przy wjeździe do kraju, w którym wymagana jest Zielona Karta. Volkswagen Financial Services Polska nie refunduje kosztów poniesionych w tym zakresie.
Kraju, do którego wyjeżdżam, nie ma na liście w formularzu
Jeśli nie ma kraju, do którego wyjeżdżasz na liście w formularzu, to znaczy, że nie wyrażamy zgody na podróżowanie naszym pojazdem do tego kraju i nie wydajemy dodatkowych dokumentów.
Jaki jest czas oczekiwania na dokumenty?
Zgłoś zapotrzebowanie na dokumenty 14 dni przed planowanym wyjazdem. W przeciwnym razie mogą nie dotrzeć na czas. Na przygotowanie kompletu dokumentów potrzebujemy 2-3 dni robocze, ale należy pamiętać, że wysyłamy je pocztą (listem poleconym priorytetem lub jeśli jest to możliwe pocztą elektroniczną) i nie mamy wpływu na czas ich dostarczenia. Jeśli do wyjazdu zostało mało czasu zachęcamy do odbioru w Biurze Obsługi Klienta Volkswagen Financial Services zlokalizowanym przy Rondzie ONZ 1 w Warszawie (wejście od ulicy Świętokrzyskiej) w dni robocze, w godzinach 9.00 – 18.00.
Jakie są zasady bezpieczeństwa auta przed wyjazdem?
Przed podróżą należy również zweryfikować stan techniczny pojazdu, stan oraz rodzaj ogumienia, poziom płynów eksploatacyjnych oraz terminy przeglądów okresowych.
Czy wyposażenie mojego auta wystarczy podczas podróży zagranicznej?
Wyposażenie obowiązkowe (apteczka, kamizelka, gaśnica) może być różne w różnych krajach. Przed wyjazdem za granicę warto również zapoznać się z listą wyposażenia obowiązkowego pojazdu, obowiązującą w danym państwie i uzupełnić je, aby uniknąć mandatu podczas kontroli policji za granicą.
Jak należy postępować w przypadku awarii lub szkody poza terytorium Polski?
Jeśli posiadasz obsługę Volkswagen Financial Services skontaktuj się z Centrum Technicznym pod nr telefonu +48 22 538 76 00 (czynny przez całą dobę, opłata zgodna z taryfą operatora) lub Assistance ubezpieczyciela (czynne całodobowo) gdzie zawarta jest polisa.
W przypadku braku ubezpieczenia Assistance, Centrum Techniczne może udzielić pomocy ale wszelkie koszty z tym związane zostaną refakturowane na Leasingobiorcę (tj. stronę umowy z Volkswagen Finacial Services).
Dokumenty do pobrania
-
Poniżej są dostępne wszystkie ważne informacje w postaci plików do pobrania.
Ogólne warunki umów leasingu do umów podpisanych od 01.11.2022 do 11.02.2024 r. (PDF, 117.0 KB)