Volkswagen Bank Polska liderem kredytów gotówkowych w rankingu TotalMoney.pl

12.04.2016

W świeżo opublikowanym przez portal rankingu kredytów gotówkowych, Volkswagen Bank Polska został zwycięzcą zarówno w kategorii klientów zewnętrznych, jak i wewnętrznych, czyli korzystających z konta osobistego w banku. Portal TotalMoney.pl zapytał banki o to, na jakich warunkach pożyczyłyby klientowi 5 tys. zł netto (kwota do wypłaty), ze spłatą rozłożoną na rok, w równych ratach. Takiego kredytu poszukiwała trzyosobowa rodzina (rodzice z dzieckiem) z dochodami z umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony na poziomie 4 387 zł miesięcznie netto. Ranking został podzielony na dwie kategorie: klientów wewnętrznych banku (mających w nim od roku konto osobiste) oraz klientów zewnętrznych, którzy nie mają konta w danym banku i nie chcą go zakładać. W zestawieniu zostały ujęte banki, które odesłały wypełnione ankiety do 4 kwietnia 2016 r.

Spośród 17 banków numerem jeden w obydwu kategoriach – klientów wewnętrznych i zewnętrznych – został Volkswagen Bank Polska, proponując klientowi kredyt, którego miesięczna rata wyniosła 450,35 zł, oprocentowanie 8,99% w skali roku, a prowizja 3% pożyczanej kwoty. Całkowita kwota do zapłaty to 5 404 zł.

Pełne wyniki rankingu TotalMoney.pl są dostępne tutaj.


Pod nazwą Volkswagen Financial Services oferowane są usługi bankowe (przez Volkswagen Bank Polska S.A.), usługi leasingowe i mobilność (przez Volkswagen Leasing GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce) oraz usługi ubezpieczeniowe (przez Volkswagen Bank Polska S.A. oraz Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. działające jako agenci ubezpieczeniowi).