Nie musisz kupować, żeby używać

20.03.2017

Od niemal roku sprzedaż marki Volkswagen Samochody Użytkowe z powodzeniem wspiera nowa oferta leasingu – Profit Lease. W Profit Lease klient prowadzący firmę może finansować swój pojazd bez konieczności jego zakupu. Miesięczne raty są wyjątkowo niskie, a po 3 albo 4 latach auto można po prostu oddać. Leasing Profit Lease został przygotowany specjalnie dla użytkowych pojazdów marki przez Volkswagen Financial Services.

W leasingu Profit Lease miesięczne raty są tak niskie, ponieważ spłacana jest tylko część ceny samochodu, która odpowiada spodziewanej utracie wartości pojazdu w czasie umowy. Swoje środki finansowe można więc wykorzystać zgodnie z potrzebami firmy, np. na inwestycje, szkolenia czy zdobywanie nowych klientów.

Jak niskie są raty w Profit Lease? W modelu Caddy Trendline w wersji osobowej – przy umowie na 48 miesięcy, z limitem przebiegu do 20 tys. km rocznie i z zerową opłatą wstępną – miesięczna rata wyniesie zaledwie 738 zł netto. Volkswagena T6 Transporter Furgon przy identycznych parametrach leasingu można mieć już od 917 zł netto miesięcznie. Kwota miesięcznej raty netto to w obu przypadkach dokładnie 1% ceny samochodu brutto.

Aby wyjechać z salonu nowym użytkowym Volkswagenem, w Profit Lease nie trzeba wnosić żadnej opłaty wstępnej lub może być ona minimalna (10%). Zależy to tylko od modelu. Kontrakt leasingowy trwa 36 albo 48 miesięcy, a na koniec tego okresu nie ma potrzeby wykupywania pojazdu: można go po prostu oddać i wybrać nowy, dostosowany do rosnących wyzwań biznesowych.

Możliwość zwrotu użytkowanego dotychczas samochodu na koniec umowy leasingowej oznacza, że nie trzeba tracić czasu na szukanie nabywcy i odsprzedaż pojazdu czy analizować cen używanych aut. Można więc sprawnie zasiąść za kierownicą nowego użytkowego Volkswagena i w pełni wykorzystać go do rozwijania działalności firmy.

W cenie oferty Profit Lease jest Pakiet Przeglądów, który pozwala bez dodatkowych kosztów w okresie 36 miesięcy lub przy przebiegu do 120 tys. km wykonywać przeglądy samochodu. Na pierwszy rok użytkowania pojazdu klient ma również możliwość skorzystania z promocyjnego pakietu ubezpieczeń komunikacyjnych, zawierającego OC, AC, NNW i Assistance. Ofertę uzupełnia tzw. RTI, czyli odpłatne ubezpieczenie wartości fakturowej pojazdu. Zapewnia ono zwrot fakturowej ceny auta w przypadku szkody całkowitej lub kradzieży. Stanowi to dodatkowe zabezpieczenie przed nieprzewidzianymi stratami i pozwala utrzymać mobilność w firmie.

Źródło: Rzeczpospolita

W leasingu Profit Lease miesięczne raty są tak niskie, ponieważ spłacana jest tylko część ceny samochodu, która odpowiada spodziewanej utracie wartości pojazdu w czasie umowy.


Pod nazwą Volkswagen Financial Services oferowane są usługi bankowe (przez Volkswagen Bank Polska S.A.), usługi leasingowe i mobilność (przez Volkswagen Leasing GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce) oraz usługi ubezpieczeniowe (przez Volkswagen Bank Polska S.A. oraz Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. działające jako agenci ubezpieczeniowi).