Leasing Audi dla biznesu

20.03.2017

Wśród nowoczesnych produktów finansowych wprowadzonych na polskim rynku w ciągu ostatnich 2-3 lat, mało który zdobył takie uznanie nabywców jak Audi Perfect Lease. W 2016 roku umowy leasingowe na Audi Perfect Lease podpisała niemal połowa wszystkich biznesowych klientów marki Audi, mających do wyboru różne produkty finansowe w ramach Audi Financial Services, w tym klasyczny leasing z tzw. jednoprocentowym wykupem.

Audi Perfect Lease został stworzony dla przedsiębiorców, którzy szybko przekonali się do tego wygodnego, opłacalnego finansowania. Jest to korzystny leasing operacyjny z niskimi miesięcznymi ratami. Mogą być one nawet dwukrotnie niższe od rat w klasycznym leasingu z niskim wykupem.

Dla modelu Audi Q2, z silnikiem 1.4 TFSI o mocy 150 koni mechanicznych, miesięczna rata w Audi Perfect Lease wyniesie od 1 041 zł netto. Zakładany okres umowy to 36 miesięcy, opłata wstępna 10% i roczny przebieg do 30 tys. km. W przypadku modelu Audi A5 Sportback, również z silnikiem o mocy 150 KM, w leasingu Audi Perfect Lease miesięczna rata netto wyniesie od 1 599 zł. Okres leasingu to 36 miesięcy, opłata wstępna 10% i roczny przebieg do 30 tys. km.

Dlaczego miesięczne raty mogą być tak niskie w Audi Perfect Lease? Ponieważ płaci się tylko za to, czego się naprawdę używa. Klient w miesięcznych ratach spłaca część ceny auta, odpowiadającą przewidywanej utracie wartości samochodu w czasie umowy. W klasycznym leasingu z jednoprocentowym wykupem jest inaczej: w ratach należy zapłacić za prawie całe auto.

Jakie inne korzyści płynące z Audi Perfect Lease przekonują przedsiębiorców? Po pierwsze, nie trzeba wydawać sporych własnych środków przy podpisywaniu kontraktu, ponieważ opłata wstępna wynosi 10%. Po drugie: koszt dodatkowego wyposażenia jest doliczany do rat, więc w niewielkim stopniu wpływa na ich wysokość. W przypadku Audi Q2 wybór panoramicznego szklanego dachu przełoży się na wzrost miesięcznej raty leasingu o niecałe 50 zł.

Korzystnych rozwiązań w Audi Perfect Lease jest więcej. Nie trzeba zastanawiać się nad odsprzedażą samochodu na koniec umowy, ponieważ można go oddać. Pozwala to na regularną zmianę auta na kolejne nowe Audi co 3 lata, można więc zawsze jeździć nowym modelem tej marki. Nie ma też potrzeby ograniczania się w konfiguracji czy dostosowywaniu samochodu do własnych oczekiwań: upodobania późniejszego nabywcy przestają być istotne, ponieważ auto się po prostu oddaje.

Wydatki na przeglądy i serwis w aktualnej ofercie znajdują się w kwocie raty. Miesięczna opłata obejmuje nie tylko pakiet pogwarancyjny Audi Extensive, ale i pakiet przeglądów serwisowych Audi na 3 lata/90 000 km.

Źródło: Rzeczpospolita

W 2016 roku umowy leasingowe na Audi Perfect Lease podpisała niemal połowa wszystkich biznesowych klientów marki, korzystających z różnych produktów finansowych w ramach Audi Financial Services.


Pod nazwą Volkswagen Financial Services oferowane są usługi bankowe (przez Volkswagen Bank Polska S.A.), usługi leasingowe i mobilność (przez Volkswagen Leasing GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce) oraz usługi ubezpieczeniowe (przez Volkswagen Bank Polska S.A. oraz Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. działające jako agenci ubezpieczeniowi).